Morče: nejlepší kamarád pro vaše dítě

Mnoho z nás si z dětství vybaví svého prvního domácího mazlíčka – morče. Do tohoto úžasného zvířátka s černýma roztomilýma očkama se nezamiluje jen málokdo. Pokud máte navíc doma málo místa, může pro vás být pořízení morčete vhodným řešením.
holčičky morče 

5 důvodů, proč je morče ideálním mazlíčkem pro vaše dítě:

 
1.      Je nenáročné na péči.
Morčata nepotřebují nějaké speciální vybavení, ani nepotřebují cvičit jako například jiná zvířata. Stačí jim pořídit dostatečně velkou klec, kde se bude cítit dobře, dále pak misku, pítko a domeček na spaní.
 
2.      Není útočné.
Morčata nejsou od přírody agresivní, spíše než útok volí únik. Nehrozí, že by vaše dítě pokousala či ho nějak ohrožovala.
 morče na koberci
3.      Je zábavné.
Pozorovat morčata v kleci je úžasná relaxace! Vydávají nejrůznější vtipné zvuky, nechávají se hladit a mazlit, jsou oddaní a roztomilí.
 
4.      Učí dítě zodpovědnosti.
Vaše dítě se naučí, že má nějakou povinnost a že je zodpovědné za živého tvora. Pochopí, že je třeba mu věnovat pravidelnou péči, a získá tak přirozený vztah ke zvířatům.
 
5.      Vytvoří si důvěrný vztah.
Pro dítě je důležité, aby mělo věrného kamaráda. Zvlášť jestli máte doma jedináčka, může se takovým kamarádem stát i morče. Ke svému majiteli si vytvoří důvěrný vztah, pozná jeho hlas a vůni. Je to zkrátka krotké a přítulné zvířátko, s kterým zažije váš potomek spoustu legrace.
morče na klíně
 
Jelikož jsou morčata společenští a družní tvorové, je dobré pořídit hned dvě (či více) morčat. Ačkoliv děti budou nadšené, je na vás jako na rodičích zvážit pořízení domácího mazlíčka a pečlivě si rozmyslet, co všechno taková péče obnáší. Morče se dožívá osmi až deseti let, může s vámi tedy pobýt v domácnosti poměrně dlouhou dobu. Pořízení a péče o něj vás bude stát nějaké výdaje. Také popřemýšlejte, kdo se bude o zvíře starat, až pojedete na dovolenou, či jestli někdo z vaší rodiny není alergický na zvířecí chlupy.